ulica i osiedle

Dzień dobry,
Chciałbym zapytać o słowo chaber. W mieście, w którym mieszkam, jest osiedle Chabrów. Pewnego dnia, wypełniając blankiet wpłaty gotówkowej, wpisując adres, wpisałem ul. Chabry, na co zwrócono mi uwagę, że powinno być Chabrów. Czy obie formy są poprawne, czy może jak mówimy o osiedlu, to Chabry/Chabrów, a ulica to tylko Chabrów?
Dziękuję za odpowiedź
Nazwy ulic często budzą wątpliwości: w Warszawie jest np. ulica Pory, która prowokuje do pytań, czy tej Pory, czy tego Pory, a może te Pory. Rozumiem jednak, że Panu nie chodzi o kwalifikację gramatyczną, tylko o ustalenie właściwej postaci ulicy. Najlepszą wiedzę w tej kwestii powinni mieć urzędnicy w urzędzie miasta. Można też zajrzeć do planu miasta albo spojrzeć na tablicę z nazwą ulicy: tam przecież musi być napisane albo ul. Chabrów, albo ul. Chabry.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski