ultraefektywny i superzdrowy

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o ocenę poprawności wyrazów ultraefektywny oraz superzdrowy.
Pozdrawiam
Barbara
Ultraefektywny to słowo wyraźnie obce i konsekwentnie obce: ma obcy przedrostek i obcy rdzeń. Hybrydy językowe niekiedy rażą, ale ultraefektywny hybrydą nie jest, gdyż obie części tego słowa, przedrostkowa i rdzenna, pochodzą z łaciny. Jako wyraz tak obcy i mądry, ultraefektywny może sprawiać na słuchaczach i czytelnikach dobre wrażenie. Może się okazać wyrazem ultraefektywnym (jeśli np. przysporzy zysku reklamodawcy, który swoje metody lub narzędzia zachwala jako ultraefektywne).
Gorzej ze słowem superzdrowy. Nie dość, że w połowie obce, w połowie rodzime, to jeszcze zawiera mylący zbieg liter rz, którego nie należy tu czytać jak [ż]. To słowo nie wydaje mi się superzdrowe. Wolałbym, żeby było całkiem zdrowe albo np. zdrowe jak rydz.
Mirosław Bańko, PWN