uprać i uprasować

Dzień dobry!
Czy forma uprać i uprasować jest poprawna? Wydaje mi się, że w języku literackim występuje tylko wyprać i wyprasować. Będę wdzięczna za odpowiedź!
Z góry dziękuję
Pragnę Panią uspokoić, że zarówno uprać, jak i uprasować są bez zarzutu. Różnie można rozumieć słowa język literacki, ale np. w słowniku Doroszewskiego pierwszy z tych czasowników został zilustrowany cytatem z Orzeszkowej, a drugi z Gojawiczyńskiej. Nowsze przykłady z literatury można znaleźć np. w NKJP.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski