usługi różnego rodzaju

Czy używając sformułowania usługi różnego rodzaju w ustaleniach planu zagospodarowania przestrzennego, można to interpretować jako możliwość dopuszczenia również handlu na obszarze, którego takie ustalenie dotyczy? Czy handel jest również usługą?
Handel detaliczny na pewno jest usługą. Czy jest nią handel hurtowy albo np. nielegalny handel bronią – to kwestia raczej dla prawników niż językoznawców. Choć bywa i tak, że sąd powołuje językoznawców jako biegłych w procesie, aby ustalić znaczenie słów. Na przykład jeśli ktoś kogoś nazwał osłem, to go obraził czy nie obraził?
Mirosław Bańko