ustrój – czego czy gdzie?

Które z poniższych sformułowań jest poprawne? Ewolucja ustroju terytorialnego Hiszpanii czy Ewolucja ustroju terytorialnego w Hiszpanii?
Obie konstrukcje dają się uzasadnić, Hiszpania może bowiem mieć swój ustrój (ustrój Hiszpanii), a ewolucja może przebiegać w Hiszpanii (ewolucja w Hiszpanii). W pierwszym wypadku słowo Hiszpanii wchodzi w inny związek składniowy niż w drugim, ale na znaczenie wypowiedzi nie ma to istotnego wpływu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski