vs.

Czy jest jakaś różnica między skrótem v. i vs/vs.? Według niektórych internetowych źródeł v. oznacza tylko wiersz tekstu, a nie 'kontra', 'przeciwko komuś'. Czy pisząc: Real Madryt v. Barcelona, popełnilibyśmy błąd? Czy faktycznie v. nie można stosować zamiennie z vs.?
Nie pamiętam, abym w polskim tekście widział v. użyte w funkcji skrótu vs. Także Słownik polskich skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego nie potwierdza takiej możliwości. Notabene vs. jest w nim zapisane z kropką (jedną).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski