w Grzegorzewie

Szanowni Państwo,
ostatnio ktoś zabił mi ćwieka pytaniem, jak powinno się odmieniać w miejscowniku nazwę wsi Grzegorzew (nie: Grzegorzewo). Zaczęłam się zastanawiać i wymyśliłam, że prawidłową formą chyba powinno być w Grzegorzewiu, ale nie jestem o tym przekonana. A jak to wygląda z nazwą wsi Grzegorzewo w miejscowniku? Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.
Hania z Poznania
Powinno być tak: Grzegorzew, w Grzegorzewie. Od nazwy Grzegorzewo miejscownik jest identyczny. Forma w Grzegorzewiu byłaby prawidłowa, gdyby istniało Grzegorzewie, niestety takiej miejscowości w Polsce nie ma.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski