w Kręgu czy w Kręgu?

Szanowni Państwo,
w woj. zachodniopomorskim jest wieś o nazwie Krąg. Jej mieszkańcy mówią, że mieszkają w Krągu. Według mnie powinni mówić, że w Kręgu. Kto ma rację?
Kłaniam się
Róża Gorońska
Dla wszystkich wsi o nazwie Krąg wymienionych w Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce wskazano dopełniacz Kręgu. Czym innym jednak urzędowa norma, a czym innym lokalny zwyczaj. W zasadzie nie powinno być między nimi różnicy i jeśli zwyczaj ogólnopolski nie koliduje z miejscowym, to ten ostatni powinien być podstawą normy. Ostatecznie mieszkańcy Krągu (Kręgu?) najlepiej wiedzą, gdzie mieszkają.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski