w Lublinie, z Lublina

Dzień dobry.
Mam wątpliwości co do tego, czy – a jeśli tak, to kiedy – powinnam w odmianie nazwy własnej takiej jak np. Zakład Usług „Nowość” w Lublinie używać formy z Lublina. Dziękuję
Małgorzata
W tekście o charakterze urzędowym najlepiej używać formułki oficjalnej, tzn. takiej nazwy, pod jaką firma jest zarejestrowana, w tym wypadku jest to zapewne Zakład Usług „Nowość” w Lublinie. W innych tekstach można stosować warianty tej nazwy, np. Zakład Usług „Nowość” z Lublina albo lubelski Zakład Usług „Nowość”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski