w Novafeltrii

Szanowni Państwo!
Jak powinno sie odmieniać nazwę włoskiego miasteczka Novafeltria – „Mieszkałam w Novafeltrii” czy „w Nowejfeltrii”?
Bardzo dziękuję,
Magda
Odmienność pierwszego wyrazu formy złożonej, czyli tzw. fleksja wewnętrzna, występuje w niektórych polskich nazwach (Białystok, do Białegostoku), ponieważ powstały one w wyniku zrośnięcia się rodzimych wyrazów pospolitych. W nazwach obcych taka odmiana nie ma uzasadnienia, toteż trzeba powiedzieć „Mieszkałam w Novafeltrii”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski