w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

Dzień dobry,
mam wątpliwość językową. Nie wiem, które sformułowanie jest poprawne: „Studiuję w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej” czy „Studiuję na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej”? Wiadomo wszak, że studiuje się na uniwersytecie i na wyższej uczelni, a licealiści uczą się w szkole, a nie na szkole. Jednak PWSZ-ety to przecież uczelnie wyższe.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu dylematu. Z góry dziękuję,
Mateusz.
Studiuje Pan w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, podobnie jak uczniowie szkół podstawowych i średnich. O tych, którzy odbywają studia na uniwersytecie i na wyższej uczelni, można powiedzieć też, że studiują w uniwersytecie i w wyższej uczelni. Przyimek w nadaje tym formułom brzmienie bardziej oficjalne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski