w Pucku i w Łucku

Czy w zdaniach typu „Byłam w Warszawie, (w) Krakowie, (w) Poznaniu” należy przed każdym członem powtarzać przyimek w?
Na szczęście nie ma takiego obowiązku, choć względy natury estetycznej (np. w tytule niniejszej porady) mogą przemawiać za powtórzeniem przyimka. Ponadto, jeśli w jednym szeregu występują nazwy z różnymi przyimkami, powtórzenie przyimka jest konieczne: „Byłam w Warszawie, na Śnieżce, w Łodzi…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski