w Ursusie czy na Ursusie?

Dzień dobry.
Jedną z dzielnic Warszawy jest Ursus. Gdy chcemy tam dotrzeć mówimy: „Jadę na Ursus” czy „Jadę do Ursusa”? W przypadku Śródmieścia użycie sformułowania „Jadę na Śródmieście” oznaczałoby, że jadę w jego kierunku. A co w przypadku np. Ursusa, Mokotowa? „Jestem na Mokotowie, na Ursusie” jest powszechnie stosowane, ale czy poprawne?
Temat był wielokrotnie omawiany w naszej poradni. Proszę wpisać w okienko poradnianej wyszukiwarki słowo Urusie (bez cudzysłowu) lub Ursynowie. Znajdzie Pan kilka porad, które powinny rozjaśnić Pana wątpliwości. Tu powiem krótko, że jedzie Pan do Ursusa, ale na Mokotów. O przyczynach tego rodzaju różnic mowa w poprzednich poradach, do których przeczytania zachęcam.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski