w alejach

Jak powiedzieć: z siedzibą przy ulicy Aleje Jerozolimskie czy z siedzibą przy Alejach Jerozolimskich?
Z poważaniem i podziękowaniem,
A. Jetkowska
Najlepiej powiedzieć z siedzibą w Alejach Jerozolimskich (nie przy Alejach). Pierwsza wersja, tzn. z siedzibą przy ulicy Aleje Jerozolimskie, brzmi bardzo urzędowo. Można by ją zaakceptować w formularzu, w którym wydrukowano słowa przy ulicy i pozostawiono miejsce na wpisanie konkretnej nazwy własnej.
Mirosław Bańko, PWN