w chwili gdy

W zdaniu „Potok ludzi wylał się na szkolny korytarz, w chwili gdy rozbrzmiał długo wyczekiwany przez uczniów dzwonek” przecinek należy postawić przed całym wyrażeniem w chwili gdy (nastąpi tzw. cofanie przecinka) czy przed wyrazem gdy (tj. w chwili, gdy)?
Gdyby na słowo chwili padał akcent zdaniowy, to należaloby po nim postawić przecinek, np. „W chwili, gdy rozbrzmiał długo wyczekiwany przez uczniów dzwonek…”. W zdaniu przytoczonym w pytaniu tak jednak nie jest (pod akcentem jest słowo korytarz), dlatego przecinek należy postawić przed wyrażeniem w chwili gdy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski