w ciągu 2–3 dób do 5 dni

Szanowni Państwo!
W swojej pracy przyjęłam zapis cyfrowy z półpauzą, np. 3–7. Co jednak zrobić w sytuacji, w której pojawiają się wartości pośrednie, np. w ciągu 2-3 dób do 5 dni? Wiem, że nie powinno się łączyć zapisu cyfrowego z półpauzą z wyrażeniem od… do… Nie wiem jednak, jak inaczej mogłabym zapisać przedział wskazany w przykładzie, a musiałabym poświęcić dużo czasu, aby zmienić teraz sposób zapisu w całej pracy.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
Jeśli alternatywą jest czasochłonna zmiana zapisu w całej pracy, to trzeba się zastanowić, czy warto. Może niewiele zaważy na Pani życiu pozostawienie zapisów w obecnej postaci. Gdyby zmieniać, to zamiast w ciągu 2–3 dób do 5 dni najprościej napisać w ciągu 2–5 dni, gdyż rozpiętość liczb jest w tym przykładzie niewielka. Przykłady, w których liczby różnią się bardziej – np. w ciągu 2–3 dób do 15 dni – zostawiłbym w spokoju, ewentualnie przeredagował tylko stylistycznie, np. od 2 lub 3 do 15 dni. Zasada, na którą się Pani powołuje (aby nie łączyć zapisu cyfrowego ze słownym), może być trudna w zastosowaniu w praktyce. Sądzę, że powinna być podporządkowana wymogom ścisłości wypowiedzi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski