w czy we?

Witam!
Mam pytanie dotyczące poprawności w użyciu przedrostka. Mianowicie chodzi o dzielnice Bydgoszczy – Fordon. Poprawną formą jest w Fordonie czy we Fordonie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Nie chodzi tu o wybór postaci przedrostka, lecz przyimka. Ogólne zasady już wyjaśnialiśmy w naszej poradni, proszę wyszukać archiwalne odpowiedzi o tytule takim jak tytuł niniejszej porady lub podobnym. Zgodnie z tymi zasadami nazwy bydgoskiej dzielnicy Fordon używamy w formie w Fordonie. Konstrukcja we Fordonie może mieć charakter regionalny, w normie polszczyzny ogólnej jednak się nie mieści.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski