w czy we?

Niedawno usłyszałem, jak pewien ksiądz w kazaniu użył zwrotu umacnia nas we wierze. Ja uważam, że poprawnie powinien powiedzieć w wierze? Na zwróconą delikatnie uwagę odpowiedział mi: we wierze jest poprawnie. Kto ma rację?
Forma we wierze kojarzy mi się z tytułem pewnego artykułu, który jest dobrze znany językoznawcom polonistom: We wodzie ze sokiem. Traktuje on o formach przyimkowych, używanych regionalnie w miejsce form ogólnopolskich. Czy połączenie we wierze jest istotnie regionalne, tego nie wiem, ale faktem jest, że jest wielokrotnie rzadsze od połączenia w wierze, przy czym różnica nie tłumaczy się względami stylistycznymi. Polecałbym więc to ostatnie.
O zasięgu użycia tzw. wokalicznych form przyimków w polszczyźnie ogólnej, nieregionalnej – tzn. form we, ze, nade, ode i in. – zob. np. Mały słownik wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko, PWN