w dniu dzisiejszym

Czy forma w dniu dzisiejszym jest zdecydowanie błędna, czy też jedynie bardziej skomplikowana od prostego dzisiaj? Jeżeli jest błędna, to błąd ten jest bardzo powszechny. Wystarczy wpisać w dniu dzisiejszym w wyszukiwarkę internetową, aby znaleźć niezliczoną ilość bardzo poważnych dokumentów, w których została zastosowana właśnie ta, niepoprawna forma.
Serdecznie pozdrawiam.
Justyna Skowrońska
Wyrażenia w dniu dzisiejszym (wczorajszym, jutrzejszym) nie są mniej poprawne niż słowa dzisiaj, wczoraj, jutro. Należą tylko do innego stylu wypowiedzi – oficjalnego języka komunikatów medialnych i dokumentów.
Maria Krajewska, WSz PWN