w foyer

Jaki zwrot jest poprawny: na foyer czy we foyer?
Nie jaki, tylko który, bo przecież chodzi o wybór z określonej liczby możliwości, i to niewielkiej. Co do reszty to można kierować się definicją słownikową: foyer to korytarz lub niewielkie pomieszczenie (niewielkie w porównaniu z główną salą koncertową lub teatralną), a nazwy niewielkich pomieszczeń, wyobrażanych jako zamknięte raczej niż otwarte (w sensie przestrzennym oczywiście, nie chodzi mi o zamknięcie na klucz), łączymy raczej z przyimkiem w niż na. Potwierdza to kwerenda w NKJP: na 116 przykładów z w foyer mamy tu tylko jeden z na foyer.
Forma we foyer w ogóle nie ma racji bytu, ponieważ w drugim jej członie po [f] nie następuje druga spółgłoska (por. we Francji, we Florencji, ale w Finlandii i w Falenicy). Z formą we foyer można się spotkać w wymowie osób pochodzących z Wielkopolski, ale jest to wymowa regionalna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski