w gonionego czy w ganianego?

Dzień dobry!
Jak jest poprawnie: „Bawiliśmy się w gonionego” czy „…ganianego”?
Pozdrawiam serdecznie!
Joanna Pijewska
W słowniku pod red. W. Doroszewskiego jest goniony – jako taniec i jako zabawa. Przykład dotyczący zabawy jest stary, XIX-wieczny, zestawiono w nim zabawę w gonionego z zabawą w chowanego. Ta druga jest bardziej znana, częściej się o niej słyszy, więc zapewne przez analogię do drugiej nazwy pierwsza przybrała formę ganiany. W Narodowym Korpusie Języka Polskiego fraza w ganianego ma zdecydowaną przewagę nad frazą w gonionego. Za pierwszą nazwą przemawia więc współczesny zwyczaj językowy, za drugą tradycja.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski