w klatkach schodowych?

Witam,
która z form jest poprawna: w klatkach schodowych czy na klatkach schodowych, np. w wyrażeniu „układ kamienia na posadzkach w klatkach schodowych”?
Wybór przyimka zależy – jak by powiedział uczony semantyk – od sposobu konceptualizacji. Jeśli klatkę schodową wyobrażamy sobie jako przestrzeń zamkniętą, to możemy użyć przyimka w, częściej jednak – dziesięciokrotnie częściej! – używamy w tym kontekście przyimka na. Wybór mógłby paść na ten ostatni, ale w podanym przez Panią przykładzie przyimek na już jest, a jego powtórzenie może być odebrane jako niezręczne. Jednym słowem, racje są podzielone i nie wiadomo, czym się kierować: czy konceptualizacją, czy frekwencją, czy stylistyczną elegancją? Osobiście chyba zdecydowałbym się na podwójne na, ale wybór należy do Pani.
Mirosław Bańko, PWN