w koło i wkoło

Wiadomo, że w zależności od kontekstu piszemy w koło lub wkoło, przy czym różnica znaczeniowa nie jest jakaś wyjątkowo wyraźna i precyzyjna. W związku z tym mam pytanie: który z wariantów zapisu jest bardziej uzasadniony w tytule znanej piosenki Perfectu Ale w()koło jest wesoło?
Wkoło to przyimek rządzący dopełniaczem, używany też w funkcji przysłówka. W koło jest używane tylko w funkcji przysłówkowej. Mogłoby się zatem wydawać, że w kwestii, którą Pan sformułował, wybór jest obojętny. Dokładniejsze przyjrzenie się kontekstom użycia wymienionych wyrażeń w Innym słowniku języka polskiego PWN skłania jednak do wniosku, że w tytule piosenki grupy Perfect lepiej użyć pisowni łącznej.
Mirosław Bańko, PWN