w końcu wieku

Czy poprawne jest wyrażenie w końcu wieku/tysiąclecia (w znaczeniu 'pod koniec, u schyłku')?
Wyrażenie w końcu wieku jest dosyć częste, w NKJP (podkorpus zrównoważony) ma 28 wystąpień. Wyrażenie w końcu tysiąclecia nie występuje tam ani razu, ale tyko na pozór nie jest używane: w rzeczywistości spotyka się je, tylko że w trochę innej postaci, z liczebnikiem porządkowym na przedostatniej pozycji, np. „Ziemie dzisiejszej Polski stanowiły w końcu I tysiąclecia czarną dziurę na mapie Europy” (Polityka). Oba można uważać za poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski