w międzyrzeczu

Witam,
która forma jest poprawna: na międzyrzeczu Wisły i Bugu czy może w międzyrzeczu Wisły i Bugu?
Dziękuję i Pozdrawiam,
MD
Międzyrzecze to obszar położony między dwiema rzekami, może się więc nasuwać pokusa, by mówić na międzyrzeczu jak na obszarze. W języku jednak ostatecznym kryterium jest zwyczaj, a nie logika, ten zaś przemawia zdecydowanie za formą w międzyrzeczu. W Korpusie Języka Polskiego PWN ma ona 70 wystąpień, podczas gdy na międzyrzceu – tylko 2.
Mirosław Bańko, PWN