w mszy czy we mszy?

Jaka forma jest poprawna – uczestniczyć w mszy czy uczestniczyć we mszy?
Obie formy są wystarczająco częste, by uznać je za poprawne. Co więcej – są równie częste, więc nie da się wskazać formy lepszej. Stan taki nie powinien niepokoić, gdyż istnieją analogiczne przykłady, choćby w środę i we środę (tu jednak pierwsza forma dominuje).
Przy okazji dodam, że „Jaka forma…” to niezbyt dobry początek pytania, w którym chodzi o wybór jednej ze wskazanych możliwości. Powinno być: „Która forma…”.
Mirosław Bańko, PWN