w ponad 1500 punktach

Witam,
mamy w pracy niemałą zagwozdkę. Mianowicie jak poprawnie powinno się pisać: „Dostępne w ponad 1500 punktach…”, czy „Dostępne w ponad 1500 punktów…”?
Dziękuję,
Adam
W pozycji poprzyimkowej ponad nie jest przyimkiem, lecz partykułą, podobnie jak w zdaniu: „Wrócili przed ponad dwiema godzinami”. Jak widzimy, rzeczownik dostosowuje swój przypadek do przyimka: przed [ponad] godzinami, a partykuła nie wpływa na relację między nimi. Analogicznie: „Dostępne w [ponad] 1500 punktach…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski