w + porzo

Jak należy zapisać potoczny zwrot (skrót od w porządku) – wporzo czy w porzo?
Pozdrawiam
AP, Lublin
Tak pełny zwrot, jak i jego skrót są charakterystyczne dla języka potocznego, zwłaszcza młodego pokolenia. Język ten cechuje się dużą spontanicznością, dużą kreatywnością i w niewielkim stopniu (na szczęście) podlega działaniom normalizacyjnym. Pisownia w porzo jest niewątpliwie bezpieczniejsza, grzeczniejsza, bardziej „w porzo”. Ale jeśli ktoś chce naprawdę być „w porzo”, to może powinien właśnie pisać wporzo?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski