w przeważającej większości

Dzień dobry!
Czy wyrażenie w przeważającej większości należy traktować jako pleonazm?
Pozdrawiam
Można się o to spierać, gdyż ocena zależy od tego, jak rozumieć słowo przeważający. Czy proporcja 51: 49 to większość przeważająca, czy jeszcze nie? W praktyce wyrażenie, o które Pan pyta, nie razi, a w Narodowym Korpusie Języka Polskiego ma kilkaset wystąpień. Powtórzę to, co na stronach poradni nieraz pisałem: nie każde powtórzenie treści jest błędem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski