w roku dwa tysiące pierwszym

Czy poprawnie jest mówić: „Dziś 28 sierpnia dwa tysiące pierwszego roku”, czy „Dziś 28 sierpnia dwutysięcznego pierwszego roku"?
Mówimy w roku dwutysięcznym, ale nie w dwutysięcznym pierwszym (drugim itd.), tylko w dwa tysiące pierwszym (drugim itd.). Zatem poprawna forma brzmi: 28 sierpnia dwa tysiące pierwszego roku. Prawda, że łatwiej to zapisać cyframi niż słownie?
Mirosław Bańko