w sensie, że…

Dzień dobry,
zastanawiam się czy zwrot w sensie,że…, użyty dla doprecyzowanie wypowiedzi, np. „Mam już rozdwojone końcówki (w sensie że włosów)” jest błędny? Wydaje mi się, że tak, ale nie wiem, do jakiego typu błędów zakwalifikować tego typu wypowiedź…
Pozdrawiam!
Zwrot w sensie, że… jest typowy dla języka mówionego, w którym stosunki składniowe między wyrazami bywają zakłócone. W języku pisanym należałoby go rozwinąć do w tym sensie, że…. Zdaniu, które Pani przytoczyła, to jednak by nie pomogło. Najprościej byłoby napisać po prostu: „Mam już rozdwojone końcówki włosów”. Wprawdzie zgubilibyśmy w ten sposób coś z oryginalnego tekstu, ale celem pisma rzadko jest wierne odwzorowanie żywej mowy.
Mirosław Bańko, PWN