w skrócie licencjat

Czy po skończeniu studiów licencjackich można używać tytułu lic.? Czy w ogóle istnieje taki skrót tytułu zawodowego lub naukowego??
Tak, można. Licencjat to w Polsce tytuł zawodowy (niższy od magistra), uzyskiwany po ukończeniu pierwszego, zawodowego stopnia studiów wyższych. Skrót lic. pisany jest z kropką, czytany jako cały, odmienny wyraz. Np. lic. Jan Kowalski.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski