w sposób zawoalowany

Dzień dobry!
Proszę podać antonim do wyrażenia w sposób zawoalowany: w nie zawoalowany sposób czy w niezawoalowany sposób? Czy w tym wypadku można zastosować pisownię oddzielną?
Pozdrawiam
Rafał Kowalski
Napisać można i tak, i tak, ale ponieważ zawoalować występuje głównie w formie imiesłowu biernego i wykazuje silną tendencję do adiektywizacji, bardziej uzasadniona jest pisownia łączna. Skoro pyta Pan o antonim, muszę dodać, że typowe antonimy to takie, jak żywy i martwy, a nie żywy i nieżywy. Wyrazy antonimiczne do w sposób zawoalowany to przede wszystkim jawnie, otwarcie, w sposób nie pozostawiający wątpliwości.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski