w st. sp. czy w st. spocz.?

Bardzo proszę o podanie poprawnej formy skrótu wyrażenia w stanie spoczynku (w st. sp. czy w st. spocz.)?
Dziękuję.
Słownik polskich skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego podaje tylko pierwszy z tych skrótów. Ale w użyciu są oba, a drugi jest nawet częstszy. Ponieważ zaś oba są zbudowane zgodnie z zasadami skracania wyrazów, nie ma powodu, aby którykowiek z nich uważać za niepoprawny.
Mirosław Bańko