warszawska Syrenka

Czy nazwę pomnika – warszawskiej syrenki – piszemy wielką, czy małą literą?
Dziękuję
MK
Wyraz syrena jako symbol Warszawy (znany w formie pomnika lub jako element herbu miasta) należałoby pisać wielką literą. W formie zdrobniałej takie wyróżnienie powinniśmy zachować, przymiotnik zaś nie musi być zapisywany od wielkiej litery. Najlepiej w takim razie napisać warszawska Syrenka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski