weekend

Czy w grudniu 2007 roku, kiedy to 1.12.2007 była sobota, a 2.12.2007 – niedziela, pierwszym weekendem w grudniu była sobota i niedziela, 1–2.12.2007, czy też sobota i niedziela 1–2.12.2007 to był ostatni weekend listopada, a pierwszym weekendem grudnia były dopiero 8–9.12.2007?
Dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź zależy od tego, czy piątkowy wieczór należy do weekendu, czy nie. Nie wiem, czy istnieje jakaś urzędowa definicja słowa weekend. Jego słownikowe znaczenie pozwala w zasadzie na obie interpretacje, ja jednak skłaniałbym się ku pierwszej, zgodnie z którą 1 grudnia (sobota) i 2 grudnia (niedziela) to pierwszy weekend tego miesiąca.
Mirosław Bańko, PWN