wersaliki w kursywie

Chciałam zapytać o to, czy w nagłówku CV, czyli 'Curriculum vitae', powinno być pisane kursywą, jeśli pisane jest literami drukowanymi. Jest to nazwa łacińska, więc wypadałoby. Aczkolwiek słyszałam gdzieś, że jeśli nazwa łacińska pisana jest literami drukowanymi, a ponadto czcionką pogrubioną (bold), wręcz nie powinno się używać wtedy kursywy. Bardzo proszę o odpowiedź jak powinno być, czy może nie ma to znaczenia?
Na stronie 30 swojej Edycji tekstów Adam Wolański napisał: „(…) nie powinno się pochylać tekstu złożonego wersalikami lub kapitalikami”. Myślę, że od tej reguły można czasem odstąpić, np. w pracy językoznawczej, w której przedmiotem uwagi są skrótowce, wyróżniane kursywą tak jak inne analizowane w niej wyrazy i wyrażenia. W sytuacji, o której Pan pisze, nie widzę jednak potrzeby pochylania skrótu.
Mirosław Bańko, PWN