wewnątrzzakonny

Witam, chciałbym zapytać o prawidłową zasadę zapisu słowa „wewnątrzzakonny”, gdyż spotykam w publikacjach różne formy – oddzielnie, z pauzą pomiędzy, łącznie. Dziękuję serdecznie za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Przymiotniki złożone z członem wewnątrz-, który wskazuje na występowanie, dzianie się czegoś we wnętrzu, w obrębie tego, co określa człon drugi, pisze się łącznie, por. wewnątrzkomórkowy, wewnątrzpartyjny, wewnątrzwyrazowy, wewnątrzzakonny, wewnątrzzdaniowy, wewnątrzzwiązkowy.

Adam Wolański