wiadukt im. prof. dr. (dra) Rudolfa Stefana Weigla

Dzień dobry.

W moim rodzinnym mieście niedawno jednemu z wiaduktów drogowych nadano imię Rudolfa Weigla. Przy wiadukcie pojawiła się tabliczka z takim zapisem (pisownia oryginalna) "Wiadukt im. prof. Dr Rudolfa Stefana Weigla". Czy taki zapis jest poprawny ? Czy tytuł naukowy wskazany skrótowo "Dr" nie powinien być zapisany małą literą i zakończony kropką w związku z jego odmianą ? Proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam,

Kostek

Rzeczywiście, niemianownikową formę skrótu dr oznaczamy albo przez dodanie kropki, albo właściwej końcówki gramatycznej. Napis na tabliczce powinien przyjąć formę: wiadukt im. prof. dr. Rudolfa Stefana Weigla albo wiadukt im. prof. dra Rudolfa Stefana Weigla.

Adam Wolański