wiadukt

Dzień dobry.
Na forum komunikacyjnym, którego jestem członkiem, rozgorzała dyskusja na temat różnic pomiędzy mostem a wiaduktem. Chciałbym się dowiedzieć, co językoznawcy twierdzą w tej kwestii. Które obiekty nazywamy mostami, a które wiaduktami? Czy na przykład tory przechodzące nad drogą można nazwać mostem, bo moim zdaniem nie.
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
PS. Czy mógłbym Państwa odpowiedź zacytować na naszym forum?
Wiadukt – cytuję za Wielkim słownikiem wyrazów obcyc PWN – to „most zbudowany nad torami kolejowymi, drogą, zagłębieniem terenu itp., a nie nad wodą”.
Mirosław Bańko, PWN