wiedzowy

Panie Profesorze,
czy od rzeczownika wiedza mozna utworzyć przymiotnik wiedzowy (w sensie: oparty na wiedzy, bazujący na wiedzy, związany z wiedzą)?
Pozdrawiam
Krzysztof, informatyk
Utworzyć takie słowo można, jest poprawnie zbudowane, ale mało używane i w słownikach nieobecne. W internecie nieproporcjonalnie liczne (w stosunku do swojej frekwencji w korpusach językowych), występujące głównie w kontekście wyrazów konkurs i quiz, zupełnie bez potrzeby. Zamiast konkurs wiedzowy o Janie Pawle II lepiej powiedzieć konkurs wiedzy o Janie Pawle II.
Mirosław Bańko, PWN