wielką (dużą) literą czy z wielkiej (dużej) litery?

Witam!
Chciałbym zapytać, czy mówi się, że dany wyraz pisze się z wielkiej czy dużej litery.
Różnica między wielką a dużą literą nie jest tak istotna jak wybór konstrukcji składniowej. Otóż zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób.
Mirosław Bańko