wielka litera po dwukropku

Dzień dobry,
zasada 96.1. mówi o możliwości użycia małej litery po dwukropku używanym do przytoczenia czyjejś jednozdaniowej wypowiedzi i wielkiej, jeśli cytat ma więcej niż jedno zdanie. Czy można takie same reguły stosować po dwukropku stosowanym w takich słowach wprowadzających jak „Uwaga:” albo „Na przykład:”, kiedy nie ma jako takiego przytoczenia (lecz raczej dodatkowa informacja czy wyjaśnienie), ale dalej może być zarówno jedno zdanie, jak i więcej?
Pozdrawiam,
Jarek Hirny
Nie widzę przeszkód, żeby stosować taką rozszerzoną wersję wspomnianej zasady, skoro przepisy ortografii tego nie zabraniają. Sam ją zresztą stosuję, bo uważam, że pozytywnie wpływa na czytelność tekstu. Wielka litera po dwukropku zapowiada zdanie, a więc jakąś nową myśl, mała litera zaś sygnalizuje na ogół przykład będący uzupełnieniem wcześniejszej treści.
Jan Grzenia