wielka litera w kontekstach religijnych

Witam,
wyczytałam, ze liturgia piszemy małą literą, jaką literą należy napisać zwrot święta liturgia? Gdy stosuje wyraz Ortodoksja w znaczeniu Prawosławie winnam pisać wielką literą? I jeszcze… w dniu świętych apostołów Piotra i Pawła?
Dziekuję bardzo
W przypadku podanych wyrazów, a też wszystkich innych, należy przyjąć zasadę, że zapisujemy je od małej litery. Wielka litera jest wyróżnieniem, które powinniśmy stosować w uzasadnionych wypadkach, np. gdy są nazwami własnymi, unikając jej nadużywania.
Należy więc pisać święta liturgia, choć ze względów uczuciowych może być Święta Liturgia, ale to tylko w kontekstach religijnych. Podobnie też należy napisać w dniu świętych apostołów Piotra i Pawła, choć kontekst religijny może uzasadniać zapis w dniu Świętych Apostołów […].
Wyraz prawosławie zawsze jest pisany małą literą, więc jego synonim ortodoksja należy zapisać tak samo.
Jan Grzenia