wielkie litery w nazwach geograficznych

Jak powinno się poprawnie napisać: Azja Południowo-wschodnia czy też Azja Południowo-Wschodnia? I czy nazwy województw piszemy wielką, czy małą literą?
Piszemy Azja Południowo-Wschodnia, ale południowo-wschodnia Azja. Piszemy np. w województwie mazowieckim, ale w Mazowieckiem. Zasady użycia wielkich i małych liter są objaśnione w części wstępnej wszystkich dobrych słowników ortograficznych.
Mirosław Bańko, PWN