wielkie litery w nazwach własnych

Witam serdecznie, proszę o odpowiedź na moje pytanie: czy Samorząd Szkolny, Rada Pedagogiczna, Rada Szkoły, Rada Rodziców należy pisać wielkimi literami? Dziękuję za odpowiedź.
Iwona
Wszelkie wyrażenia składające się z wyrazów pospolitych piszemy małymi literami, to oczywiste. Oczywiste więc, że napiszemy: samorząd szkolny, rada pedagogiczna, rada szkoły, rada rodziców itp. Czasem chodzi nam o konkretny samorząd, konkretną radę. Wtedy możemy posłużyć się wielką literą. Wynika to jednak nie tyle z zasad ortograficznych, ile z zasady komunikatywności.
Taki problem pojawia się często, proszę przeszukać archiwum poradni.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski