wielkie litery w nazwach wydarzeń historycznych

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o pisownię rewolucji francuskiej, a konkretniej – czym jest spowodowany zapis w Słowniku ortograficznym PWN-u: „rewolucja francuska a. Wielka Rewolucja Francuska”? Dlaczego przymiotnik wielka sprawił, że zmieniła się pisownia wszystkich wyrazów? I czy jest to pojedynczy przypadek, czy też w innych nazwach występuje ta sama zależność?
Jedna z zasad pisowni – w słownikach PWN oznaczona numerem 19.3 – pozwala „ze względów uczuciowych lub dla okazania szacunku” wielkimi literami zapisywać nazwy wydarzeń historycznych. W takim wypadku wielkiej litery używa się na początku każdego składnika nazwy, a nie tylko pierwszego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski