wielkie litery

Szanowni Państwo,
jaki jest poprawny zapis: Siły Powietrzne, Siły Zbrojne czy siły powietrzne, siły zbrojne? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Podstawowy zapis to: siły powietrzne, siły zbrojne. W razie wątpliwości proszę właśnie tak pisać, bo praktycznie zawsze będzie to pisownia zgodna z regułami polskiej ortografii. Wielkich liter można użyć ze specjalnych powodów, np. jeśli to są nazwy własne (a nie są) lub ze względów emocjonalnych.
Jan Grzenia