wielkopolskie Miały

Szanowni Państwo!
W Wielkopolsce znajduje się miejscowość o nazwie Miały. Mam wątpliwości dotyczące odmiany tej nazwy, zwłaszcza w dopełniaczu. Powinniśmy mówić „Jadę do Miał” czy „Jadę do Miałów”? Czy możliwe jest, że obie te formy są dopuszczalne?
Z góry dziękuję,
Paulina Sz.
Według Wykazu urzędowych nazw miejscowości w Polsce jedzie Pani do Miał. Lokalny zwyczaj może być jednak inny (to się zdarza). W efekcie obie formy mogą być dopuszczalne, jedna w komunikacji oficjalnej i ponadregionalnej, druga potocznie i lokalnie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski