winorośl

Dzień dobry!
Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, czy forma winnejrośli, np.w kontekście kraina winnejrośli, jest dopuszczalna. Chodzi o roślinę lub jej owoce.
Serdecznie pozdrawiam.
Forma taka byłaby dopuszczalna, gdyby istniał rzeczownik winnarośl. Jest jednak winorośli, w dopełniaczu winorośli. W związku z tym zakres użycia winnejrośli ogranicza się do tekstów kreatywnych, np. poetyckich.
Mirosław Bańko, PWN